GPM1380A0

| Panel Model | GPM1380A0 |
|---|---|
| Panel Brand | Giantplus |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| GPM1380A0 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 154.08×85.92 mm |
| Outline | 164.9×103.8×3.48 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 52% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3/10.4/18/-6V (Typ.)(DVDD/AVDD/VDDG/VEEG) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Giantplus GPM1380A0.
Giantplus GPM1380A0 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Giantplus GPM1380A0 pdf datasheet or detailed specifications of the Giantplus GPM1380A0 or other Giantplus LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Giantplus GPM1380A0 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Giantplus GPM1380A0 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Giantplus GPM1380A0 pdf datasheet or detailed specifications of the Giantplus GPM1380A0 or other Giantplus LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Giantplus GPM1380A0 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "GPM1380A0"
- Giantplus GPM1380A0
- GPM1380A0 datasheet
- GPM1380A0 image
- GPM1380A0 price
- GPM1380A0 distributor

