H446TAN03.1

| Panel Model | H446TAN03.1 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,4.5 inch, 720×1280 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| H446TAN03.1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 55.512×98.688 mm |
| Outline | 58.74×106.73 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 69% |
| Response Time | 20/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Driver IC | COG Suggest NT35590 |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO H446TAN03.1.
AUO H446TAN03.1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO H446TAN03.1 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO H446TAN03.1 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO H446TAN03.1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO H446TAN03.1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO H446TAN03.1 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO H446TAN03.1 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO H446TAN03.1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "H446TAN03.1"
- AUO H446TAN03.1
- H446TAN03.1 datasheet
- H446TAN03.1 image
- H446TAN03.1 price
- H446TAN03.1 distributor

