PD043IC-01C

| Panel Model | PD043IC-01C |
|---|---|
| Panel Brand | CHIMEI INNOLUX |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,4.3 inch, 720×1280 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| PD043IC-01C Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 53.46×95.04 mm |
| Outline | 60.51×118.13 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | MIPI (3 data lanes) , 24 pins |
| Input Voltage | 1.8/3.0V (IOVDD/AVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHIMEI INNOLUX PD043IC-01C.
CHIMEI INNOLUX PD043IC-01C are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX PD043IC-01C pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX PD043IC-01C or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX PD043IC-01C distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHIMEI INNOLUX PD043IC-01C are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX PD043IC-01C pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX PD043IC-01C or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX PD043IC-01C distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PD043IC-01C"
- CHIMEI INNOLUX PD043IC-01C
- PD043IC-01C datasheet
- PD043IC-01C image
- PD043IC-01C price
- PD043IC-01C distributor

