H496TAN01.0

| Panel Model | H496TAN01.0 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,5.0 inch, 720×1280 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| H496TAN01.0 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AHVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 61.776×109.824 mm |
| Outline | 63.77×116.56 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 900:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 68% |
| Response Time | 20/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | COG Suggest NT35590, NT35592, OTM1282A, OTM1285A |
| Input Voltage | 1.8/5.4/-5.4V (Typ.)(IOVCC/VSP/VSN) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO H496TAN01.0.
AUO H496TAN01.0 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO H496TAN01.0 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO H496TAN01.0 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO H496TAN01.0 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO H496TAN01.0 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO H496TAN01.0 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO H496TAN01.0 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO H496TAN01.0 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "H496TAN01.0"
- AUO H496TAN01.0
- H496TAN01.0 datasheet
- H496TAN01.0 image
- H496TAN01.0 price
- H496TAN01.0 distributor

