HSD020F2NA-A00

| Panel Model | HSD020F2NA-A00 |
|---|---|
| Panel Brand | HannStar |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.0 inch, 176×220 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HSD020F2NA-A00 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 31.68×39.6 mm |
| Outline | 35.1×46.2×1 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 2/6 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/45/20 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | COG Suggest HX8340-B, ILI9225B, ILI9225C, ILI9225G, NT35601, NT35601, NT39115, OTM2201A, R61503V, S6D0164, SPFD5406B |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HannStar HSD020F2NA-A00.
HannStar HSD020F2NA-A00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HannStar HSD020F2NA-A00 pdf datasheet or detailed specifications of the HannStar HSD020F2NA-A00 or other HannStar LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HannStar HSD020F2NA-A00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HannStar HSD020F2NA-A00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HannStar HSD020F2NA-A00 pdf datasheet or detailed specifications of the HannStar HSD020F2NA-A00 or other HannStar LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HannStar HSD020F2NA-A00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HSD020F2NA-A00"
- HannStar HSD020F2NA-A00
- HSD020F2NA-A00 datasheet
- HSD020F2NA-A00 image
- HSD020F2NA-A00 price
- HSD020F2NA-A00 distributor

