HSD070IDW5-A10

| Panel Model | HSD070IDW5-A10 |
|---|---|
| Panel Brand | HannStar |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HSD070IDW5-A10 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 157.2×82.32 mm |
| Outline | 167×93×6.1 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 53% |
| Response Time | 4/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 75/75/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S10P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.0/10.0/15/-7V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HannStar HSD070IDW5-A10.
HannStar HSD070IDW5-A10 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HannStar HSD070IDW5-A10 pdf datasheet or detailed specifications of the HannStar HSD070IDW5-A10 or other HannStar LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HannStar HSD070IDW5-A10 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HannStar HSD070IDW5-A10 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HannStar HSD070IDW5-A10 pdf datasheet or detailed specifications of the HannStar HSD070IDW5-A10 or other HannStar LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HannStar HSD070IDW5-A10 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HSD070IDW5-A10"
- HannStar HSD070IDW5-A10
- HSD070IDW5-A10 datasheet
- HSD070IDW5-A10 image
- HSD070IDW5-A10 price
- HSD070IDW5-A10 distributor

