HT156WX1-100

| Panel Model | HT156WX1-100 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,15.6 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HT156WX1-100 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 344.232×193.536 mm |
| Outline | 363.8×215.9×14.8 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 65% |
| Response Time | 3/5 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE HT156WX1-100.
BOE HT156WX1-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HT156WX1-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HT156WX1-100 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HT156WX1-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE HT156WX1-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HT156WX1-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HT156WX1-100 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HT156WX1-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HT156WX1-100"
- BOE HT156WX1-100
- HT156WX1-100 datasheet
- HT156WX1-100 image
- HT156WX1-100 price
- HT156WX1-100 distributor

