HT201V01-101

| Panel Model | HT201V01-101 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,20.1 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HT201V01-101 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 408×306 mm |
| Outline | 448.6×339.6 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 3/5 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 75/75/70/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 8-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE HT201V01-101.
BOE HT201V01-101 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HT201V01-101 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HT201V01-101 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HT201V01-101 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE HT201V01-101 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HT201V01-101 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HT201V01-101 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HT201V01-101 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HT201V01-101"
- BOE HT201V01-101
- HT201V01-101 datasheet
- HT201V01-101 image
- HT201V01-101 price
- HT201V01-101 distributor
