HTT22QC1-S00

| Panel Model | HTT22QC1-S00 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.2 inch, 176×220 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HTT22QC1-S00 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 34.848×43.56 mm |
| Outline | 38.25×51.65 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/50/20 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | COG Suggest MC2TA7402 |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE HTT22QC1-S00.
BOE HTT22QC1-S00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HTT22QC1-S00 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HTT22QC1-S00 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HTT22QC1-S00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE HTT22QC1-S00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HTT22QC1-S00 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HTT22QC1-S00 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HTT22QC1-S00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HTT22QC1-S00"
- BOE HTT22QC1-S00
- HTT22QC1-S00 datasheet
- HTT22QC1-S00 image
- HTT22QC1-S00 price
- HTT22QC1-S00 distributor

