HTT40WQ1-M03
| Panel Model | HTT40WQ1-M03 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE HYDIS |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.0 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HTT40WQ1-M03 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 87.84×49.776 mm |
| Outline | 98.3×62.6 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 450:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 65/65/50/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 5.0/2.5V (Typ.)(VCC/AVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE HYDIS HTT40WQ1-M03.
BOE HYDIS HTT40WQ1-M03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HYDIS HTT40WQ1-M03 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HYDIS HTT40WQ1-M03 or other BOE HYDIS LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HYDIS HTT40WQ1-M03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE HYDIS HTT40WQ1-M03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HYDIS HTT40WQ1-M03 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HYDIS HTT40WQ1-M03 or other BOE HYDIS LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HYDIS HTT40WQ1-M03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HTT40WQ1-M03"
- BOE HYDIS HTT40WQ1-M03
- HTT40WQ1-M03 datasheet
- HTT40WQ1-M03 image
- HTT40WQ1-M03 price
- HTT40WQ1-M03 distributor

