HVT43WV1-M00
| Panel Model | HVT43WV1-M00 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE HYDIS |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HVT43WV1-M00 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AFFS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 93.6×56.16 mm |
| Outline | 106×69.8 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 10S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(DVDD/AVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE HYDIS HVT43WV1-M00.
BOE HYDIS HVT43WV1-M00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HYDIS HVT43WV1-M00 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HYDIS HVT43WV1-M00 or other BOE HYDIS LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HYDIS HVT43WV1-M00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE HYDIS HVT43WV1-M00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HYDIS HVT43WV1-M00 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HYDIS HVT43WV1-M00 or other BOE HYDIS LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HYDIS HVT43WV1-M00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HVT43WV1-M00"
- BOE HYDIS HVT43WV1-M00
- HVT43WV1-M00 datasheet
- HVT43WV1-M00 image
- HVT43WV1-M00 price
- HVT43WV1-M00 distributor

