ITSX98E

| Panel Model | ITSX98E |
|---|---|
| Panel Brand | IDTech |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,18.1 inch, 1280×1024 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| ITSX98E Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | DD-IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 359.04×287.232 mm |
| Outline | 389×317.2 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 40 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of IDTech ITSX98E.
IDTech ITSX98E are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IDTech ITSX98E pdf datasheet or detailed specifications of the IDTech ITSX98E or other IDTech LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IDTech ITSX98E distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
IDTech ITSX98E are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IDTech ITSX98E pdf datasheet or detailed specifications of the IDTech ITSX98E or other IDTech LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IDTech ITSX98E distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ITSX98E"
- IDTech ITSX98E
- ITSX98E datasheet
- ITSX98E image
- ITSX98E price
- ITSX98E distributor
