JE600D3LB44

| Panel Model | JE600D3LB44 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,60 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| JE600D3LB44 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1329.12×747.63 mm |
| Outline | 1360.1×781.6×32.7 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 4500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (10-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 4 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 120Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (4 ch, 10-bit) , 92 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP JE600D3LB44.
SHARP JE600D3LB44 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP JE600D3LB44 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP JE600D3LB44 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP JE600D3LB44 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP JE600D3LB44 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP JE600D3LB44 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP JE600D3LB44 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP JE600D3LB44 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "JE600D3LB44"
- SHARP JE600D3LB44
- JE600D3LB44 datasheet
- JE600D3LB44 image
- JE600D3LB44 price
- JE600D3LB44 distributor

