LQ370D3LZ14B

| Panel Model | LQ370D3LZ14B |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,37 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ370D3LZ14B Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 819.4×460.9 mm |
| Outline | 877×516×56 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 1200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 6/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 18 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ370D3LZ14B.
SHARP LQ370D3LZ14B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ370D3LZ14B pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ370D3LZ14B or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ370D3LZ14B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ370D3LZ14B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ370D3LZ14B pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ370D3LZ14B or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ370D3LZ14B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ370D3LZ14B"
- SHARP LQ370D3LZ14B
- LQ370D3LZ14B datasheet
- LQ370D3LZ14B image
- LQ370D3LZ14B price
- LQ370D3LZ14B distributor

