KG030AALAA-G00

| Panel Model | KG030AALAA-G00 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | STN-LCD ,3.0 inch, 255×160 |
| Panel Type | STN-LCD |
| KG030AALAA-G00 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Black/White (Positive), Transflective |
| Active Area | 65.01×40.785 mm |
| Outline | 77.6×58.6×11.6 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 4:1 (Typ.)(Transmissive) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 310/160 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 30/20/20/30 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 78Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | 8-bit parallel , 34 pins |
| Input Voltage | 3.0/3.0V (Typ.)(VDD/VDD1) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KG030AALAA-G00.
Kyocera KG030AALAA-G00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KG030AALAA-G00 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KG030AALAA-G00 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KG030AALAA-G00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KG030AALAA-G00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KG030AALAA-G00 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KG030AALAA-G00 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KG030AALAA-G00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KG030AALAA-G00"
- Kyocera KG030AALAA-G00
- KG030AALAA-G00 datasheet
- KG030AALAA-G00 image
- KG030AALAA-G00 price
- KG030AALAA-G00 distributor

