KRS038AA0BN-B21

| Panel Model | KRS038AA0BN-B21 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | CSTN-LCD ,3.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| KRS038AA0BN-B21 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Reflective |
| Active Area | 57.58×76.78 mm |
| Outline | 66.1×84.8×4 mm |
| Surface | Antiglare, Antireflection |
| Contrast Ratio | 15:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | Color |
| Response Time | 250/150 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | No B/L |
| Signal Interface | Parallel Data (8-bit) , 22 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KRS038AA0BN-B21.
Kyocera KRS038AA0BN-B21 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KRS038AA0BN-B21 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KRS038AA0BN-B21 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KRS038AA0BN-B21 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KRS038AA0BN-B21 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KRS038AA0BN-B21 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KRS038AA0BN-B21 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KRS038AA0BN-B21 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KRS038AA0BN-B21"
- Kyocera KRS038AA0BN-B21
- KRS038AA0BN-B21 datasheet
- KRS038AA0BN-B21 image
- KRS038AA0BN-B21 price
- KRS038AA0BN-B21 distributor

