MC15G35S
| Panel Model | MC15G35S |
|---|---|
| Panel Brand | Arima |
| Descrition | CSTN-LCD ,1.5 inch, 128×128 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| MC15G35S Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 27.254×27.254 mm |
| Outline | 35.78×39.7 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | Color , CIE1931 33% |
| Response Time | 250 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 35/35/35/25 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | SPI , 13 pins |
| Input Voltage | 2.8V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Arima MC15G35S.
Arima MC15G35S are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Arima MC15G35S pdf datasheet or detailed specifications of the Arima MC15G35S or other Arima LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Arima MC15G35S distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Arima MC15G35S are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Arima MC15G35S pdf datasheet or detailed specifications of the Arima MC15G35S or other Arima LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Arima MC15G35S distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "MC15G35S"
- Arima MC15G35S
- MC15G35S datasheet
- MC15G35S image
- MC15G35S price
- MC15G35S distributor

