L141X1-1
| Panel Model | L141X1-1 |
|---|---|
| Panel Brand | ACER |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,14.1 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| L141X1-1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 285.696×214.272 mm |
| Outline | 298.5×226.5×6.4 mm |
| Shape Style | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 30/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/15/30 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ACER L141X1-1.
ACER L141X1-1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ACER L141X1-1 pdf datasheet or detailed specifications of the ACER L141X1-1 or other ACER LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ACER L141X1-1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ACER L141X1-1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ACER L141X1-1 pdf datasheet or detailed specifications of the ACER L141X1-1 or other ACER LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ACER L141X1-1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "L141X1-1"
- ACER L141X1-1
- L141X1-1 datasheet
- L141X1-1 image
- L141X1-1 price
- L141X1-1 distributor
