L170E1
| Panel Model | L170E1 |
|---|---|
| Panel Brand | ACER |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,17.0 inch, 1280×1024 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| L170E1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 337.92×270.336 mm |
| Outline | 398×328.5×25.5 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 30/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/45/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ACER L170E1.
ACER L170E1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ACER L170E1 pdf datasheet or detailed specifications of the ACER L170E1 or other ACER LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ACER L170E1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ACER L170E1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ACER L170E1 pdf datasheet or detailed specifications of the ACER L170E1 or other ACER LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ACER L170E1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "L170E1"
- ACER L170E1
- L170E1 datasheet
- L170E1 image
- L170E1 price
- L170E1 distributor

