LA050WQ2-SD02

| Panel Model | LA050WQ2-SD02 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.0 inch, 480×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LA050WQ2-SD02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 108×64.8 mm |
| Outline | 124.78×80×11.41 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 800:1 (Min.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LA050WQ2-SD02.
LG Display LA050WQ2-SD02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LA050WQ2-SD02 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LA050WQ2-SD02 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LA050WQ2-SD02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LA050WQ2-SD02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LA050WQ2-SD02 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LA050WQ2-SD02 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LA050WQ2-SD02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LA050WQ2-SD02"
- LG Display LA050WQ2-SD02
- LA050WQ2-SD02 datasheet
- LA050WQ2-SD02 image
- LA050WQ2-SD02 price
- LA050WQ2-SD02 distributor
