LB035Q01-TD01

| Panel Model | LB035Q01-TD01 |
|---|---|
| Panel Brand | LG.Philips LCD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LB035Q01-TD01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 70.08×52.56 mm |
| Outline | 81.1×66.23×4.95 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 30/45 (Typ./Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 43/43/45/25 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0/14/-8V (Typ.)(VCC/AVD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG.Philips LCD LB035Q01-TD01.
LG.Philips LCD LB035Q01-TD01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LB035Q01-TD01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LB035Q01-TD01 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LB035Q01-TD01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG.Philips LCD LB035Q01-TD01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LB035Q01-TD01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LB035Q01-TD01 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LB035Q01-TD01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LB035Q01-TD01"
- LG.Philips LCD LB035Q01-TD01
- LB035Q01-TD01 datasheet
- LB035Q01-TD01 image
- LB035Q01-TD01 price
- LB035Q01-TD01 distributor

