LC500EUF-FGF1

| Panel Model | LC500EUF-FGF1 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,50 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LC500EUF-FGF1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1095.8×616.4 mm |
| Outline | 113.1×653.7×32.1 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 1%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 1400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , sRGB 125% |
| Response Time | 5 (Typ.)(G to G)); 8 (Typ.)(MPRT) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 120Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | V-by-One 4 lane , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LC500EUF-FGF1.
LG Display LC500EUF-FGF1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LC500EUF-FGF1 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LC500EUF-FGF1 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LC500EUF-FGF1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LC500EUF-FGF1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LC500EUF-FGF1 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LC500EUF-FGF1 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LC500EUF-FGF1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LC500EUF-FGF1"
- LG Display LC500EUF-FGF1
- LC500EUF-FGF1 datasheet
- LC500EUF-FGF1 image
- LC500EUF-FGF1 price
- LC500EUF-FGF1 distributor

