LC550W01-A5K1

| Panel Model | LC550W01-A5K1 |
|---|---|
| Panel Brand | LG.Philips LCD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,55 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LC550W01-A5K1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | S-IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1209.6×680.4 mm |
| Outline | 1264×738.4 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 550:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 7/9 (Typ.)(Tr/Td); 10 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 28 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 18.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG.Philips LCD LC550W01-A5K1.
LG.Philips LCD LC550W01-A5K1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LC550W01-A5K1 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LC550W01-A5K1 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LC550W01-A5K1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG.Philips LCD LC550W01-A5K1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LC550W01-A5K1 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LC550W01-A5K1 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LC550W01-A5K1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LC550W01-A5K1"
- LG.Philips LCD LC550W01-A5K1
- LC550W01-A5K1 datasheet
- LC550W01-A5K1 image
- LC550W01-A5K1 price
- LC550W01-A5K1 distributor

