LD900D3LE1

| Panel Model | LD900D3LE1 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,90 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LD900D3LE1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1992.96×1121.04 mm |
| Outline | 2032×1167×108 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 4000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (10-bit) |
| Response Time | 6 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 10-bit) , 41 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LD900D3LE1.
SHARP LD900D3LE1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LD900D3LE1 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LD900D3LE1 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LD900D3LE1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LD900D3LE1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LD900D3LE1 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LD900D3LE1 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LD900D3LE1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LD900D3LE1"
- SHARP LD900D3LE1
- LD900D3LE1 datasheet
- LD900D3LE1 image
- LD900D3LE1 price
- LD900D3LE1 distributor

