LH550QH2-SH02

| Panel Model | LH550QH2-SH02 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,5.5 inch, 1440×2560 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LH550QH2-SH02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 68.04×120.96 mm |
| Outline | 69.94×127.72×0.3 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 35 (Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Driver IC | COG Suggest R69007 |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LH550QH2-SH02.
LG Display LH550QH2-SH02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH550QH2-SH02 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH550QH2-SH02 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH550QH2-SH02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LH550QH2-SH02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LH550QH2-SH02 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LH550QH2-SH02 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LH550QH2-SH02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LH550QH2-SH02"
- LG Display LH550QH2-SH02
- LH550QH2-SH02 datasheet
- LH550QH2-SH02 image
- LH550QH2-SH02 price
- LH550QH2-SH02 distributor

