LPM070W425D

| Panel Model | LPM070W425D |
|---|---|
| Panel Brand | JDI |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,7.0 inch, 1200×1920 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LPM070W425D Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 94.5×151.2 mm |
| Outline | 97.3×159.4 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1100:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | Built-in ISL97692IRTZ |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) , 31 pins |
| Input Voltage | 1.8/3.0/3.0V (Typ.)(IOVCC/VDD/VDDP) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of JDI LPM070W425D.
JDI LPM070W425D are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the JDI LPM070W425D pdf datasheet or detailed specifications of the JDI LPM070W425D or other JDI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from JDI LPM070W425D distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
JDI LPM070W425D are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the JDI LPM070W425D pdf datasheet or detailed specifications of the JDI LPM070W425D or other JDI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from JDI LPM070W425D distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LPM070W425D"
- JDI LPM070W425D
- LPM070W425D datasheet
- LPM070W425D image
- LPM070W425D price
- LPM070W425D distributor
