LK260T3LA17

| Panel Model | LK260T3LA17 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,26.0 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LK260T3LA17 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 575.769×323.712 mm |
| Outline | 626×373 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 2500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 7 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 8 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LK260T3LA17.
SHARP LK260T3LA17 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK260T3LA17 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK260T3LA17 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK260T3LA17 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LK260T3LA17 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK260T3LA17 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK260T3LA17 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK260T3LA17 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LK260T3LA17"
- SHARP LK260T3LA17
- LK260T3LA17 datasheet
- LK260T3LA17 image
- LK260T3LA17 price
- LK260T3LA17 distributor
