LK420D3LA77

| Panel Model | LK420D3LA77 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,42 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LK420D3LA77 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 930.24×523.26 mm |
| Outline | 983×576 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 8%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 4500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.06B (8-bit + FRC) |
| Response Time | 6 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥20) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 14 pcs CCFL Embedded (Balance board) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 10-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LK420D3LA77.
SHARP LK420D3LA77 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK420D3LA77 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK420D3LA77 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK420D3LA77 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LK420D3LA77 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK420D3LA77 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK420D3LA77 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK420D3LA77 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LK420D3LA77"
- SHARP LK420D3LA77
- LK420D3LA77 datasheet
- LK420D3LA77 image
- LK420D3LA77 price
- LK420D3LA77 distributor

