LK695D3LA1W

| Panel Model | LK695D3LA1W |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,70 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LK695D3LA1W Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ASV, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1538.88×865.62 mm |
| Outline | 1566×901.8 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 76% |
| Response Time | 8 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 92 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LK695D3LA1W.
SHARP LK695D3LA1W are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK695D3LA1W pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK695D3LA1W or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK695D3LA1W distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LK695D3LA1W are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LK695D3LA1W pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LK695D3LA1W or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LK695D3LA1W distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LK695D3LA1W"
- SHARP LK695D3LA1W
- LK695D3LA1W datasheet
- LK695D3LA1W image
- LK695D3LA1W price
- LK695D3LA1W distributor

