LM171W02-TTA1

| Panel Model | LM171W02-TTA1 |
|---|---|
| Panel Brand | LG.Philips LCD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,17.1 inch, 1440×900 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LM171W02-TTA1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 367.2×229.5 mm |
| Outline | 395×256.4×11.5 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 550:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 5/11 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Single Link TMDS , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG.Philips LCD LM171W02-TTA1.
LG.Philips LCD LM171W02-TTA1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LM171W02-TTA1 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LM171W02-TTA1 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LM171W02-TTA1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG.Philips LCD LM171W02-TTA1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LM171W02-TTA1 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LM171W02-TTA1 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LM171W02-TTA1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LM171W02-TTA1"
- LG.Philips LCD LM171W02-TTA1
- LM171W02-TTA1 datasheet
- LM171W02-TTA1 image
- LM171W02-TTA1 price
- LM171W02-TTA1 distributor

