LMS241GF31

| Panel Model | LMS241GF31 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.4 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LMS241GF31 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 36.72×48.96 mm |
| Outline | 42.72×60.26×3.92 mm |
| Surface | Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K , CIE1931 55% |
| Response Time | 35 (Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/45/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 37 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (Typ.)(VCC/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LMS241GF31.
SAMSUNG LMS241GF31 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS241GF31 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS241GF31 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS241GF31 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LMS241GF31 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS241GF31 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS241GF31 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS241GF31 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMS241GF31"
- SAMSUNG LMS241GF31
- LMS241GF31 datasheet
- LMS241GF31 image
- LMS241GF31 price
- LMS241GF31 distributor
