LMS350GF04

| Panel Model | LMS350GF04 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LMS350GF04 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, TMR |
| Active Area | 70.08×52.56 mm |
| Outline | 76.9×63.9×4.45 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 300 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/50/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 61 pins |
| Input Voltage | 3.3/4.9V (Typ.)(VCC/DDVDH) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LMS350GF04.
SAMSUNG LMS350GF04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS350GF04 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS350GF04 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS350GF04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LMS350GF04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS350GF04 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS350GF04 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS350GF04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMS350GF04"
- SAMSUNG LMS350GF04
- LMS350GF04 datasheet
- LMS350GF04 image
- LMS350GF04 price
- LMS350GF04 distributor

