LP097X02-SLN1

| Panel Model | LP097X02-SLN1 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,9.7 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LP097X02-SLN1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 196.608×147.456 mm |
| Outline | 210.32×164.37×5.22 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%), Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S6P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LP097X02-SLN1.
LG Display LP097X02-SLN1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LP097X02-SLN1 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LP097X02-SLN1 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LP097X02-SLN1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LP097X02-SLN1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LP097X02-SLN1 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LP097X02-SLN1 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LP097X02-SLN1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LP097X02-SLN1"
- LG Display LP097X02-SLN1
- LP097X02-SLN1 datasheet
- LP097X02-SLN1 image
- LP097X02-SLN1 price
- LP097X02-SLN1 distributor
