LMS500HF01
| Panel Model | LMS500HF01 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG SMD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.0 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LMS500HF01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | VA, Normally Black, TMR |
| Active Area | 110.88×62.832 mm |
| Outline | 120.7×75.8×4.45 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 800 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 17/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG SMD LMS500HF01.
SAMSUNG SMD LMS500HF01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG SMD LMS500HF01 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG SMD LMS500HF01 or other SAMSUNG SMD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG SMD LMS500HF01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG SMD LMS500HF01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG SMD LMS500HF01 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG SMD LMS500HF01 or other SAMSUNG SMD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG SMD LMS500HF01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMS500HF01"
- SAMSUNG SMD LMS500HF01
- LMS500HF01 datasheet
- LMS500HF01 image
- LMS500HF01 price
- LMS500HF01 distributor
