LMS700KF01-001

| Panel Model | LMS700KF01-001 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LMS700KF01-001 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, TMR |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 163.2×104×4.7 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 300 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 22.7 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 65/65/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 8S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LMS700KF01-001.
SAMSUNG LMS700KF01-001 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS700KF01-001 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS700KF01-001 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS700KF01-001 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LMS700KF01-001 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LMS700KF01-001 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LMS700KF01-001 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LMS700KF01-001 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LMS700KF01-001"
- SAMSUNG LMS700KF01-001
- LMS700KF01-001 datasheet
- LMS700KF01-001 image
- LMS700KF01-001 price
- LMS700KF01-001 distributor
