LP097X02-SLQE

| Panel Model | LP097X02-SLQE |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,9.7 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LP097X02-SLQE Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | S-IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 196.608×147.456 mm |
| Outline | 210.32×164.37×5.23 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S6P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LP097X02-SLQE.
LG Display LP097X02-SLQE are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LP097X02-SLQE pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LP097X02-SLQE or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LP097X02-SLQE distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LP097X02-SLQE are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LP097X02-SLQE pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LP097X02-SLQE or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LP097X02-SLQE distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LP097X02-SLQE"
- LG Display LP097X02-SLQE
- LP097X02-SLQE datasheet
- LP097X02-SLQE image
- LP097X02-SLQE price
- LP097X02-SLQE distributor
