LP116WH4-SLA2

| Panel Model | LP116WH4-SLA2 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,11.6 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LP116WH4-SLA2 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 256.125×144 mm |
| Outline | 283.1×188.7×6.1 mm |
| Surface | Anti Fingerprint, Hard coating (8H) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Display LP116WH4-SLA2.
LG Display LP116WH4-SLA2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LP116WH4-SLA2 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LP116WH4-SLA2 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LP116WH4-SLA2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Display LP116WH4-SLA2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Display LP116WH4-SLA2 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Display LP116WH4-SLA2 or other LG Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Display LP116WH4-SLA2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LP116WH4-SLA2"
- LG Display LP116WH4-SLA2
- LP116WH4-SLA2 datasheet
- LP116WH4-SLA2 image
- LP116WH4-SLA2 price
- LP116WH4-SLA2 distributor

