LP141X2-F

| Panel Model | LP141X2-F |
|---|---|
| Panel Brand | LG Electronics |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,14.1 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LP141X2-F Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Transmissive |
| Active Area | 285.696×214.272 mm |
| Shape Style | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Surface | |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | CCFL |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Electronics LP141X2-F.
LG Electronics LP141X2-F are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Electronics LP141X2-F pdf datasheet or detailed specifications of the LG Electronics LP141X2-F or other LG Electronics LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Electronics LP141X2-F distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Electronics LP141X2-F are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Electronics LP141X2-F pdf datasheet or detailed specifications of the LG Electronics LP141X2-F or other LG Electronics LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Electronics LP141X2-F distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LP141X2-F"
- LG Electronics LP141X2-F
- LP141X2-F datasheet
- LP141X2-F image
- LP141X2-F price
- LP141X2-F distributor

