LP141X3

| Panel Model | LP141X3 |
|---|---|
| Panel Brand | LG Electronics |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,14.1 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LP141X3 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 285.696×214.272 mm |
| Outline | 298.5×227×8 mm |
| Shape Style | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 150:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 20/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/10/30 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG Electronics LP141X3.
LG Electronics LP141X3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Electronics LP141X3 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Electronics LP141X3 or other LG Electronics LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Electronics LP141X3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG Electronics LP141X3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG Electronics LP141X3 pdf datasheet or detailed specifications of the LG Electronics LP141X3 or other LG Electronics LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG Electronics LP141X3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LP141X3"
- LG Electronics LP141X3
- LP141X3 datasheet
- LP141X3 image
- LP141X3 price
- LP141X3 distributor
