LP201WE1-SL01

| Panel Model | LP201WE1-SL01 |
|---|---|
| Panel Brand | LG.Philips LCD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,20.1 inch, 1680×1050 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LP201WE1-SL01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 433.44×270.9 mm |
| Outline | 453.5×294.5 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 12/11 (Typ.)(Tr/Td); 16 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG.Philips LCD LP201WE1-SL01.
LG.Philips LCD LP201WE1-SL01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LP201WE1-SL01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LP201WE1-SL01 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LP201WE1-SL01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG.Philips LCD LP201WE1-SL01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LP201WE1-SL01 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LP201WE1-SL01 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LP201WE1-SL01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LP201WE1-SL01"
- LG.Philips LCD LP201WE1-SL01
- LP201WE1-SL01 datasheet
- LP201WE1-SL01 image
- LP201WE1-SL01 price
- LP201WE1-SL01 distributor

