LP201WE1-TLC1

| Panel Model | LP201WE1-TLC1 |
|---|---|
| Panel Brand | LG.Philips LCD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,20.1 inch, 1680×1050 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LP201WE1-TLC1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | |
| Active Area | 433.44×270.9 mm |
| Outline | 453.5×296.5 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1000 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 5 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of LG.Philips LCD LP201WE1-TLC1.
LG.Philips LCD LP201WE1-TLC1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LP201WE1-TLC1 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LP201WE1-TLC1 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LP201WE1-TLC1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
LG.Philips LCD LP201WE1-TLC1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the LG.Philips LCD LP201WE1-TLC1 pdf datasheet or detailed specifications of the LG.Philips LCD LP201WE1-TLC1 or other LG.Philips LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from LG.Philips LCD LP201WE1-TLC1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LP201WE1-TLC1"
- LG.Philips LCD LP201WE1-TLC1
- LP201WE1-TLC1 datasheet
- LP201WE1-TLC1 image
- LP201WE1-TLC1 price
- LP201WE1-TLC1 distributor

