LQ017B3UX01

| Panel Model | LQ017B3UX01 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,1.7 inch, 130×130 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ017B3UX01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 30.03×30.03 mm |
| Outline | 37.26×42.1 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 550:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K |
| Response Time | 25/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 65/65/65/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 3S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | SPI , 30 pins |
| Input Voltage | 2.9V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ017B3UX01.
SHARP LQ017B3UX01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ017B3UX01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ017B3UX01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ017B3UX01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ017B3UX01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ017B3UX01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ017B3UX01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ017B3UX01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ017B3UX01"
- SHARP LQ017B3UX01
- LQ017B3UX01 datasheet
- LQ017B3UX01 image
- LQ017B3UX01 price
- LQ017B3UX01 distributor

