LQ028AC11H
| Panel Model | LQ028AC11H |
|---|---|
| Panel Brand | ChiHsin |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ028AC11H Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 50.2×69.2 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K , CIE1931 60% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/60/40 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 4S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 61 pins |
| Input Voltage | 2.8V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ChiHsin LQ028AC11H.
ChiHsin LQ028AC11H are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LQ028AC11H pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LQ028AC11H or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LQ028AC11H distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ChiHsin LQ028AC11H are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LQ028AC11H pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LQ028AC11H or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LQ028AC11H distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ028AC11H"
- ChiHsin LQ028AC11H
- LQ028AC11H datasheet
- LQ028AC11H image
- LQ028AC11H price
- LQ028AC11H distributor

