LQ036Q1DA01

| Panel Model | LQ036Q1DA01 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.6 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ036Q1DA01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 72.5×54.4 mm |
| Outline | 82.8×69.7 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/50 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 5.0/3.3/15.0/-12.0V (Typ.)(VSHA/VSHD/VDD/VEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ036Q1DA01.
SHARP LQ036Q1DA01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ036Q1DA01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ036Q1DA01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ036Q1DA01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ036Q1DA01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ036Q1DA01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ036Q1DA01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ036Q1DA01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ036Q1DA01"
- SHARP LQ036Q1DA01
- LQ036Q1DA01 datasheet
- LQ036Q1DA01 image
- LQ036Q1DA01 price
- LQ036Q1DA01 distributor

