LQ043T1DH41

| Panel Model | LQ043T1DH41 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ043T1DH41 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.856 mm |
| Outline | 105.5×67.2×4.45 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 48% |
| Response Time | 8/8 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/20/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 9S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 67 pins |
| Input Voltage | 1.8/(3.3/2.8)V (Typ.)(VDDIO/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ043T1DH41.
SHARP LQ043T1DH41 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ043T1DH41 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ043T1DH41 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ043T1DH41 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ043T1DH41 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ043T1DH41 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ043T1DH41 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ043T1DH41 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ043T1DH41"
- SHARP LQ043T1DH41
- LQ043T1DH41 datasheet
- LQ043T1DH41 image
- LQ043T1DH41 price
- LQ043T1DH41 distributor
