IAUX61

| Panel Model | IAUX61 |
|---|---|
| Panel Brand | IDTech |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,19.6 inch, 1600×1200 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| IAUX61 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | DD-IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 398.4×298.8 mm |
| Outline | 427×322.4 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | Grayscale (8-bit) |
| Response Time | 20/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 12 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of IDTech IAUX61.
IDTech IAUX61 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IDTech IAUX61 pdf datasheet or detailed specifications of the IDTech IAUX61 or other IDTech LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IDTech IAUX61 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
IDTech IAUX61 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IDTech IAUX61 pdf datasheet or detailed specifications of the IDTech IAUX61 or other IDTech LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IDTech IAUX61 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "IAUX61"
- IDTech IAUX61
- IAUX61 datasheet
- IAUX61 image
- IAUX61 price
- IAUX61 distributor
