LQ043T1DH42

| Panel Model | LQ043T1DH42 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ043T1DH42 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.856 mm |
| Outline | 105.5×67.2×4.45 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 48% |
| Response Time | 8/8 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/20/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 9S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 67 pins |
| Input Voltage | 1.8/(3.3/2.8)V (Typ.)(VDDIO/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ043T1DH42.
SHARP LQ043T1DH42 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ043T1DH42 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ043T1DH42 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ043T1DH42 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ043T1DH42 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ043T1DH42 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ043T1DH42 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ043T1DH42 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ043T1DH42"
- SHARP LQ043T1DH42
- LQ043T1DH42 datasheet
- LQ043T1DH42 image
- LQ043T1DH42 price
- LQ043T1DH42 distributor
