LQ050T5DG01

| Panel Model | LQ050T5DG01 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.0 inch, 400×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ050T5DG01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 108×64.8 mm |
| Outline | 120.6×75.2×16.8 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.0V (Typ.)(VCC/VDC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ050T5DG01.
SHARP LQ050T5DG01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ050T5DG01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ050T5DG01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ050T5DG01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ050T5DG01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ050T5DG01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ050T5DG01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ050T5DG01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ050T5DG01"
- SHARP LQ050T5DG01
- LQ050T5DG01 datasheet
- LQ050T5DG01 image
- LQ050T5DG01 price
- LQ050T5DG01 distributor
