LQ057Q3DC03

| Panel Model | LQ057Q3DC03 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ057Q3DC03 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 115.2×86.4 mm |
| Outline | 144×104.6×12.8 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%), Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 33 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ057Q3DC03.
SHARP LQ057Q3DC03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ057Q3DC03 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ057Q3DC03 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ057Q3DC03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ057Q3DC03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ057Q3DC03 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ057Q3DC03 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ057Q3DC03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ057Q3DC03"
- SHARP LQ057Q3DC03
- LQ057Q3DC03 datasheet
- LQ057Q3DC03 image
- LQ057Q3DC03 price
- LQ057Q3DC03 distributor
