LQ070T3GR01

| Panel Model | LQ070T3GR01 |
|---|---|
| Panel Brand | SHARP |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LQ070T3GR01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 154.08×87.05 mm |
| Outline | 166×102 mm |
| Surface | Antiglare, Antireflection |
| Contrast Ratio | 60:1 (Min.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 30/50 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 65/65/40/65 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 32 pins |
| Input Voltage | 5/13/-10/-12/-17V (VSH/VGH/VGL/VCC/VSS) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SHARP LQ070T3GR01.
SHARP LQ070T3GR01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ070T3GR01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ070T3GR01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ070T3GR01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SHARP LQ070T3GR01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SHARP LQ070T3GR01 pdf datasheet or detailed specifications of the SHARP LQ070T3GR01 or other SHARP LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SHARP LQ070T3GR01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LQ070T3GR01"
- SHARP LQ070T3GR01
- LQ070T3GR01 datasheet
- LQ070T3GR01 image
- LQ070T3GR01 price
- LQ070T3GR01 distributor

